Міжнародний День кавуна – 3 серпня

Татьяна

На початку останнього літнього місяця, 3 серпня, відзначається цікаве свято – Всесвітній або Міжнародний День кавуна. Бо саме ця велика ягода-плід може вважатися царицею спекотного серпня.

Історія виникнення свята День кавуна         

Подейкують, що свято це пішло по світу з США, бо саме там 3 серпня святкують Національний день кавуна (National Watermelon Day). Але американські джерела інформації не підтверджують, що це свято офіційно національне, бо ні Конгрес США, ні Президент Сполучених Штатів не проголошували 3 серпня Національним днем ​​кавуна.

 Натомість, у 2008 році Сенат США одноголосно прийняв резолюцію про призначення липня Національним місяцем кавунів. До Сенату в 2009 році приєдналася і Палата представників Конгресу США, оголосивши липень національним місяцем кавунів.

Отже, в США офіційно підтверджений є Національний місяць кавунів – липень. І не підтверджене свято – 3 серпня, яке, тим не менш, носить назву Національний день кавуна.

Але, який би статус не мало свято – день національний, міжнародний чи всесвітній – кавун має право на шанування і увагу.

Традиції святкування Дня кавуна

Всілякі урочистості, присвячені кавунам, не завжди відбуваються саме в день свята 3 серпня.

 І в липні, і в серпні на теренах багатьох країн, де вирощують кавуни, відбуваються цікаві заходи – ярмарки, фестивалі. Під час них проводяться конкурси на найбільший вирощений кавун, смішні змагання плювання кавуновим насінням, на розрізання та поїдання кавунів.

Відбуваються різноманітні встановлення рекордів, організовуються майстер-класи з приготування всіляких страв та напоїв з кавунів, проводяться конкурси з декоративного різьблення по кавунах.

В Україні в серпні в місті Гола Пристань (Херсонська область) з 2002 року  проводиться фестиваль «Український кавун – солодке диво», який збирає сотні фермерів і тисячі відвідувачів щорічно. В 2022 році в зв’язку з російською агресією і тимчасовою окупацією територій святкування події призупинено.

Цікаві факти про кавун

Батьківщиною кавуна є Південна Африка.

В Єгипті в епоху Середнього царства (20 ст. до н.е.) кавуни часто поміщали в усипальниці фараонів як джерело їжі в їх загробному існуванні. Кавуни зображали на стінах гробниць і згадували в давньоєгипетських міфах і в медичних рецептах.

В Україні і Європі кавуни вперше з’явилися, за одними даними, в 11-12 ст., за іншими –  в 13-14 ст. В Америку із європейськими колоністами кавуни потрапили у 16-му ст.

день кавуна 3 серпня

Наукова назва кавуна – Citrullus Lanatus. За біологічною класифікацією плодів, кавун – ягода. Його вміст становить 92 відсотки води, а вміст цукру – шість відсотків.

У світі на сьогодні існує понад 1200 сортів кавунів, які вирощують в 96 країнах світу. Лідером з урожаїв вважається Китай, де щорічно вирощують 63 млн тонн кавуна. На другому місці –  Туреччина (3,8 млн т урожаю).

Кавуни можуть мати не лише червону м’якоть, а ще жовту, помаранчеву, білувату. Забарвлення шкірки – різних зелених відтінків, смугасте, біле, жовтувате, майже чорне. Класичні природні форми – круглі, витягнуті, але у Китаї та Японії вирощують штучно кавуни квадратної, трикутної форми. І, навіть, у формі серця.

Солодкість кавунів вимірюється за шкалою Брикса. Більшість з них отримують оцінку 9-10. Найсолодші – 11 або 12.

«Ангельською їжею» називав кавуни відомий американський письменник і гуморист Марк Твен.

Рекорди у світі кавунів

Світовий рекорд Гіннеса за найважчий кавун був встановлений 4 жовтня 2013 році Кріс Кентом із Сев’єрвіля штат Теннессі (США). Вирощений кавун сорту «Каролина-Кросс» важив майже 159 кілограмів.

Найбільший вітчизняний кавун важить 43,1 кілограма. Такий рекорд від агронома з місцевого фермерського господарства «Мрія» Ростислава Покотилова зафіксували на фестивалі «Український кавун – солодке диво».

день кавуна 3 серпня

Найдорожчим вважається чорний кавун сорту Денсуке, проданий на аукціоні з продажу кавунів в 2019 році на ринку в Асахікаві (Японія). Кавун-рекордсмен, вагою близько 11 кілограмів, продали за 750 тисяч японських ієн (7200 доларів). Ця сума стала на $ 1000 вищою за вартість чорного кавуна, проданого в 2008 році. Переможцем аукціону став власник супермаркету Кейіті Судзукі.

 

Цікаві і дивні рекорди з кавунами

Кавуни часто стають аксесуарами і знаряддями у досягненні нових цікавих, а інколи дещо дивних рекордів.

51 кавун за 1 хвилину був розбитий головою пакистанця,  32-річного Рашида Насіма. Рекорд був офіційно зафіксований у 2018 році суддями та очевидцями. Попереднє досягнення у цьому рекорді було у Тафзі Ахмеда з Німеччини, який за хвилину розбив 43 кавуни.

26 кавунів за хвилину розрізав мечем на своєму животі 65-річний американець  Ашріта Фурман і потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Розчавлення кавунів м’язами стегон – ще один незвичайний рекорд. Спочатку рекордсменкою в 2015 році стала українка Ольга Лящук, яка роздавила три кавуни за 14 секунд.

Потім прапор перемоги перейшов до американської бодібілдерки та власниці бренду спортивного одягу Кортні Олсон, яка розтрощила 3 кавуна стегнами за  7,5 секунд.

Але в 2018 році Ольга Лящук знову перемогла і отримала запис рекорду у книзі Гіннесса. З 3 кавунами спортсменка впоралася вже за 7 секунд.

А на що готові ви заради кавуна?

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.