Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Татьяна

1 серпня розпочинається Всесвітня щорічна акція під назвою «Тиждень підтримки грудного вигодовування», до якої залучені майже 170 країн світу. Метою цього заходу є популяризація і підтримка природного вигодовування дітей, заохочення і допомога жінкам у цій справі, акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодування, створення необхідних умов.

Історія виникнення Тижня підтримки грудного вигодовування

Початок серпня для проведення тижня обраний тому, що ще в 1990 році 1 серпня була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування, яку підписали 10 агентств ЮНІСЕФ і представники 32 країн.

Наразі акція проводиться під егідою WABA (Всесвітнього альянсу дій на підтримку грудного вигодовування) з-за підтримки ЮНІСЕФ. WABA – це об’єднання організацій, приватних осіб, які підтримують право матерів на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком.

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку на період з 2015 року по 2030 рік, інтегрованою частиною яких стали і цілі щодо грудного вигодовування.

Проведення Тижня підтримки грудного вигодовування в Україні

 В Україні у 1995 році була затверджена перша галузева програма підтримки грудного вигодовування.

З 2001 року була розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям під загальним лозунгом «Лікарня, доброзичлива до дитини».

З 2004 року в Україні стала впроваджуватися розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» в усіх закладах системи охорони здоров’я України, що надають медичну допомогу матерям і дітям. Окрім питань підтримки грудного вигодовування, ініціатива підтримує впровадження в родопомічних закладах сучасних перинатальних технологій.

У 2019 році в Україні на базі Перинатального центру у м. Києві було відкрито перший Банк грудного молока. В цій професійній лабораторії зберігається грудне молоко від донорів, які ретельно обстежуються, для подальшого дослідження і доставки тім дітям, що з медичних або інших причин не можуть харчуватись молоком рідної матері.

В Україні та інших державах, в яких проводиться 1-7 серпня Тиждень підтримки грудного вигодовування,  медичними працівниками  організуються онлайн круглі столи, виступи в ЗМІ та інші заходи з метою підтримки грудного вигодовування. Консультанти з грудного вигодовування підтримують матерів не лише у цей тиждень. Вони допомагають жінкам зберегти грудне вигодовування у проблемних ситуаціях, , навчають правильному поводженню з малюками, розвіюють міфи, які склалися навколо грудного вигодовування.

Рекомендації ВООЗ та ЮНІСЕФ щодо грудного вигодовування

Для успішного вигодовування грудьми всесвітні організації та об’єднання рекомендують:

– Протягом першої години життя дитини прикладати немовля до грудей матері, при цьому забезпечивши контакт «шкіра до шкіри».

– Родопомічним закладам слід забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті.

– Впроваджувати і підтримувати годування дитини за вимогою, а не за часом, не виключаючи нічні годування.

– Протягом перших шести місяців життя дитини забезпечити їй виключно грудне вигодовування без додавання інших продуктів харчування, в тому числі й води.

– Не використовувати сумішей без спеціальних рекомендацій лікаря.

– Не використовувати замінювачей і імітацій грудей – сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування.

– Поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців, але, за можливістю і бажанням, продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років.

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Next Post

Міжнародний День кавуна - 3 серпня

На початку останнього літнього місяця, 3 серпня, відзначається цікаве свято – Всесвітній або Міжнародний День кавуна. Бо саме ця велика ягода-плід може вважатися царицею спекотного серпня. Історія виникнення свята День кавуна          Подейкують, що свято це пішло по світу з США, бо саме там 3 серпня святкують Національний день кавуна (National Watermelon Day). Але американські джерела інформації не підтверджують, що це свято офіційно національне, бо ні Конгрес США, ні Президент Сполучених Штатів не проголошували 3 серпня Національним днем ​​кавуна. Советуем почитатьВсемирный день НЛО или День уфолога - 2 июляИван Купала: традиции и обрядыДень отказа от покупокДень бармена – 6 февраляВсемирный день […]
День кавуна 3 серпня